LED

Dlaczego warto zmienić starsze oświetlenie w Kościele na LED?

Diody i oprawy oświetleniowe LED (żarówki i lampy LED), przeznaczone do zastosowania w Kościołach i obiektach sakralnych znalazły się na rynku niedawno. Co prawda w elektronice ta technologia znana jest już od kilkudziesięciu lat, jednak dopiero opracowanie w ostatnich 10 latach diod LED o stosunkowo dużej mocy spowodowało rozwój tej technologii. Obecnie diody i oprawy oświetleniowe LED są atrakcyjnym zamiennikiem dla wielu tradycyjnych żarówek i są coraz powszechniejsze w polskich Kościołach i obiektach sakralnych.

Aktualnie produkowane i dostępne w naszej ofercie oprawy LED świecąc dają tyle mocnego i bardzo dobrego jakościowo światła, że jest już możliwe wykorzystanie ich w w Kościołach i obiektach sakralnych jako światła zasadniczego (zalewowego) oraz jako  światła dekoracyjnego (akcentującego). Technologia LED pozwala oświetlić całe Kościoły, eksponować atrakcyjne architektonicznie elementy podkreślać ich specyfikę, funkcję i kształty.

Najważniejsze zalety oświetlenia LED:

• Energooszczędność - obecnie uzyskujemy do 100 lm z 1 W, jest to kilka razy wiecej niż w tradycyjnych żarówkach i świetlówkach.
  • Długi czas pracy – obecnie czas eksploatacji źródeł LED określa się na 15 000 – 30 000 godzin świecenia.
  • Duża gamma kolorów – zastosowanie diod LED umożliwia dobranie dowolną barwę i koloru światła.
  • Efektywność – lampy LED to maksymalnie energooszczędne źródło światła, jakie jest dostępne na naszym rynku. Żarówki led zużywają do 80% mniej prądu niż starsze żarówki.
  • Natychmiastowe światło – diody  LED dają pełną mocą zaraz po załączeniu i gasną w momencie odcięcia energii.
  • Brak emisji ciepła w kierunku świecenia - dzięki temu nie ma zjawiska marnowania energii na grzanie źródła światła oraz  unikamy nieestetycznych plam na sufitacj i ścianach.
  • Ekologia – w ledach nie ma szkodliwych metali ciężkich i innych szkodliwych substancji.
  • MESSA LED SPOT

Nowoczesny naświetlacz LED przeznaczony do montażu na szynoprzewodzie oświetleniowym (trójfazowym). Obudowa wykonana z aluminium. Wykorzystujemy tylko najnowsze moduły LED COB dające perfekcyjne i równomierne światło (CRI 90). Oprawa należy do grupy naświetlaczy przeznaczonej do budowania energooszczędnych instalacji oświetleniowych.

BOSS LED SPOT

BOSS OVAL SPOT

RIOT LED SPOT

• Lampa kierunkowa

BOSS GOT SPOT

Nowoczesny w pełni regulowany downlight okrągły, wpuszczany, przeznaczony do sufitów Obudowa wykonana jest z aluminium. Wykorzystujemy tylko najnowsze moduły LED COB dające perfekcyjne i równomierne światło (CRI 90). Oprawa należy do grupy opraw kierowanych przeznaczonych do budowania energooszczędnych instalacji oświetleniowych.

• Downlight BOSS DL

BOSS LED DL

Nowoczesny downlight LED okrągły, wpuszczany, przeznaczony do sufitu podwieszanego. Obudowa wykonana jest z aluminium. Wykorzystujemy tylko najnowsze moduły LED COB dające perfekcyjne i równomierne światło (CRI 90). Standardowo pierścień zewnętrzny jest malowany proszkowo na kolor biały lub czarny, na życzenie dostępny w r

BOSS LED DLN

Nowoczesny okrągły downlight nabudowywany, jako opcja dostępna jest wersja przeznaczona do zwieszania na stalowych zawiesiach. Obudowa wykonana jest z aluminium. Wykorzystujemy tylko najnowsze moduły LED COB dające perfekcyjne i równomierne światło (CRI 90). Standardowo pierścień zewnętrzny jest malowany proszkowo na kolor biały lub czarny, na życzenie dostępny w różnych kolorach RAL.

BOSS HIGH BAY

Profesjonalna oprawa zwieszana do Kościoła BOSS HIGH BAY wykonana jest ze stali oraz aluminium. Posiada wysokowydajny moduł LED. Standardowa długość zawiesi wynosi 2,5m. Szerokie spektrum zastosowań
    w wszystkich wysokich pomieszczeniach.

BOSS MODUL LED

Klasyczna kwadratowa oprawa LED o wysokiej skuteczności świetlnej przeznaczona do oświetlania różnorodnych powierzchni użyteczności publicznej.
    Oprawa wykonana jest z aluminium, wyposażona w przesłonę z tworzywa sztucznego gwarantującą równomierną dystrybucję światła.
    Dostępna w dwóch wariantach (kwadrat, prostokąt) przeznaczona jest do montażu nasufitowego i zwieszanego.