Energooszczędność w oświetleniu Kościołów

Energooszczędne ledy w oświetleniu Kościołów

Współczynnik oddawania barw w oświetleniu Kościołów

Proste porównanie kosztów "starego" i "nowego" oświetlenia

Lampy z diodami LED to rodzaj lamp energooszczędnych, w których jako źródeł światła użyto bardzo wydajnych diod COB (5W-36W). Największą ich zaletą jest energooszczędność ( około 8-10 krotne niższe zużycie energii) oraz wieloletnia żywotność - 20-50 tysięcy godzin. Te czynniki powodują, że inwestycja w nieco droższe od tradycyjnych naświetlaczy zwraca się po kilku miesiącach pracy w warunkach sklepowych. Technologia LED to również brak emisji ciepła w kierunku świecenia oraz śladowa emisja promieniowania ultrafioletowego i podczerwonego (jest to istotne zwłaszcza w oświetleniu zabytkowych obrazów). Wszystkie oferowane przez nas oprawy przystosowane są do montażu na szynoprzewodach lub naściennie / nasufitowo

W ciągu ostatnich pięciu lat cena energii elektrycznej wzrosła o około 40%. Problem doboru opowiedniego oświetlenia energooszczędnego to nie tylko dobranie potrzebnego natężenia światła, ale również a może przede wszystkim uzyskanie odpowiedniej jakości światła.

Nasze doświadczenia wskazują na to, że odpowiednie dobranie rozwiązań energooszczędnych dla powierzchni takich jak obiekty sakralne wartość oszczędności energi w skali roku może osiągną nawet kilka tysięcy złotych. Połączenie kilku technologii świetlnych powinno dać efekt w postaci redukcji zużycia energii o co najmniej 65%.

Podstawowe czynnik w doborze światła energoszczędnego to optymalizacja kosztów użytkowania poprzez dobór rozwiązań energooszczędnych oraz zmniejszenie do minimum kosztów obsługi oświetlenia. Można tego dokonać zwłaszcza poprzez ograniczenie kosztów wymiany źródeł światła czyli żarówek, świetlówek, halogenów.

Nie zawsze i nie wszędzie rozwiązania oparte na LED są optymalne. Prosimy zwrócić uwagę na oprawy oświetleniowe z naszej oferty przygotowane pod niezintegrowane świetlówki kompaktowe oraz świetlówki liniowe T5 (cienkie). Są to zaawansowane technologicznie źródła światła o dużej sprawności świetlnej, które cechuje przystępna cena.

Dobieramy energooszczędne źródła światła (żarówki) przeznaczone do oświetlenia Kościołów.

Energooszczędne źródła światła produkcji firmy Philips z naszej oferty:

MASTER LEDlamps LEDowe źródła światła, bezpośredni zamiennik lamp żarowych i halogenowych. Bardzo wysoka trwałość do 45000h przy bardzo niskimi poborze mocy przynosi oszczędności energii do 85% w porównaniu z lampami żarowymi i halogenowymi. MASTER LEDlamps posiadają 3 letnią gwarancję. Wersje Dimmable posiadają możliwość regulacji strumienia świetlnego.

Softone świeczka

Kompaktowe świetlówki energooszczędne w kształcie świeczki stanowiące bezpośredni zamiennik standardowych lamp żarowych. Pozwalają one na oszczędność energii do 80% w porównaniu do standardowych lamp żarowych i idealnie nadają się do zastosowania w obiektach sakralnych. Trwałość 10 000h

Softone świeczka ozdobna - płomień
Kompaktowe świetlówki energooszczędne w kształcie ozdobnej świeczki stanowiące bezpośredni zamiennik standardowych lamp żarowych. Pozwalają one na oszczędność energii do 80% w porównaniu do standardowych lamp żarowych i idealnie nadają się do zastosowań dekoracyjnych w obiektach sakralnych. Trwałość 8 000h

Tornado Dimmable
Energooszczędne, ozdobne świetlówki kompaktowe z możliwością regulacji strumienia świetlnego za pomocą powszechnie stosowanych ściemniaczy (np.: "suwakowych"). Trwałość do 10 000h.

Tornado 12 Lat
Dekoracyjne świetlówki energooszczędne o jeszcze bardziej kompaktowych rozmiarach, stanowiące bezpośredni zamiennik standardowych lamp żarowych. Pozwalają one na oszczędność energii do 80% w porównaniu do standardowych lamp żarowych i idealnie nadają się do dekoracyjnego zastosowania w obiektach sakralnych. Trwałość 12000h

EcoAmbiance kulka / EcoAmbiance świeczka ozdobna 8 Lat
Kompaktowe świetlówki energooszczędne w kształcie kulki stanowiące bezpośredni zamiennik standardowych lamp żarowych. Pozwalają one na oszczędność energii do 80% w porównaniu do standardowych lamp żarowych i idealnie nadają się do zastosowania w obiektach sakralnych.

SL-E
Kompaktowe świetlówki energooszczędne w kształcie żarówki stanowiące bezpośredni zamiennik standardowych lamp żarowych. Pozwalają one na oszczędność energii do 80% w porównaniu do standardowych lamp żarowych. Trwałość 12 000h sprawia, że są najlepszym rozwiązaniem w profesjonalnym oświetleniu wnętrzowym i zewnętrznym.

MASTER PL-Electronic
Kompaktowe energooszczędne świetlówki rurkowe stanowiące bezpośredni zamiennik standardowych lamp żarowych. Pozwalają one na oszczędność energii do 80% w porównaniu do standardowych lamp żarowych. Są najlepszym rozwiązaniem w oświetleniu profesjonalnym. Trwałość do 20 000h

MASTER PL-R Eco
Niezintegrowane świetlówki kompaktowe pozwalające osiągnąć oszczędności do 50% w porównaniu do świetlówek niezintegroanych typu PL-C/T

Brilliantline
Niskonapięciowe reflektorowe lampy halogenowe z powłoką dichroiczną odbijającą wiązkę świetlną do przodu, a promieniowanie cieplne do tyłu lampy. Trwałość 4 000h.

Aluline 111
Niskonapięciowe lampy halogenowe o średnicy 111 mm. Nie powodują olśnienia i pozwalają na odpowiednie rozłożenie akcentów świetlnych. Trwałość 3 000h.

MASTERLine 111
Najefektywniejsze niskonapięciowe lampy halogenowe o średnicy 111 mm dostępne na rynku. Nie powodują olśnienia i pozwalają na odpowiednie rozłożenie akcentów świetlnych. Trwałość 4 000h.

EcoHalo Clickline
Eco kapsułki halogenowe pracujące na napięcie sieciowe, zapewniają do 30% mniejsze zużycie energii w porównaniu z tradycyjnymi kapsułkami halogenowymi. Trwałość 2 000h.

MASTER TL5 HE Eco
Świetlówki o średnicy 16mm. Bezpośredni zamiennik świetlówek TL5. Oferują 10% oszczędności energii w porównaniu do obecnie stosowanych świetlówek TL5. Przeznaczone są przede wszystkim do pomieszczeń niskich.

MASTER TL5 HO Xtra
Długotrwałe świetlówki TL5 HO Xtra o średnicy 16 mm pozwalające na projektowanie bardziej kompaktowych i wydajnych systemów oświetleniowych przeznaczone do trudno dostępnych pomieszczeń i wysokich sufitów. Ich trwałość to 50 000 godzin pracy na osprzęcie elektronicznym HF

Script logo