Przewodnik rodzaje oświetlenia

Rodzaje oświetlenia w Kościele

Montowane na szynoprzewodzie

Szynoprzewody z wczepionymi oprawami oświetleniowymi są powszechnie montowane na sufitach. Ten rodzaj oświetlenia może być stosowany zarówno do oświetlenia całych pomieszczeń, jak też do oświetlania punktowego.

Oprawy naścienne

Wewnętrzne lampy naścienne mają mnóstwo zastosowań. Użyte w sklepie czy salonie, zapewniają perfekcyjne oświetlenie akcentujące, jednocześnie nie rozświetlając zbytnio całego pomieszczenia.

Downlighty

Oprawy typu Downlight to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań na rynku oświetlenia. Popularność zawdzięczają niskiemu kosztowi zużycia energii, trwałości oraz prostocie montażu.

Sufitowe

Lampy sufitowe kierowane są idealną opcją dla niskich pomieszczeń z małą przestrzenią użytkową jakich jak witryny sklepowe oraz przymierzalnie.

Oprawy wiszące

Wiszące oprawy oświetleniowe są bardzo popularnym rozwiązaniem. Mogą być użyte do ogólnego lub kierunkowego doświetlenia powierzchni sprzedażnej. Architekci wnętrz często używają ich do podkreślenia czy też wyróżnienia głównego punktu w pomieszczeniu (recepcja, kasy).

Żyrandole

Żyrandole dodają elegancji, koloru i klasy oświetleniu w sklepie czy salonie. Są dedykowane tym, którym nie wystarczają zwykłe wiszące lampy. Silnie podkreślają ekskluzywny charakter pomieszczeń.