LED

Dlaczego warto zmienić starsze oświetlenie w Kościele na LED?

Diody i oprawy oświetleniowe LED (żarówki i lampy LED), przeznaczone do zastosowania w Kościołach i obiektach sakralnych znalazły się na rynku niedawno. Co prawda w elektronice ta technologia znana jest już od kilkudziesięciu lat, jednak dopiero opracowanie w ostatnich 10 latach diod LED o stosunkowo dużej mocy spowodowało rozwój tej technologii. Obecnie diody i oprawy oświetleniowe LED są atrakcyjnym zamiennikiem dla wielu tradycyjnych żarówek i są coraz powszechniejsze w polskich Kościołach i obiektach sakralnych.

Aktualnie produkowane i dostępne w naszej ofercie oprawy LED świecąc dają tyle mocnego i bardzo dobrego jakościowo światła, że jest już możliwe wykorzystanie ich w w Kościołach i obiektach sakralnych jako światła zasadniczego (zalewowego) oraz jako  światła dekoracyjnego (akcentującego). Technologia LED pozwala oświetlić całe Kościoły, eksponować atrakcyjne architektonicznie elementy podkreślać ich specyfikę, funkcję i kształty.

Najważniejsze zalety oświetlenia LED:

• Energooszczędność - obecnie uzyskujemy do 100 lm z 1 W, jest to kilka razy wiecej niż w tradycyjnych żarówkach i świetlówkach.
  • Długi czas pracy – obecnie czas eksploatacji źródeł LED określa się na 15 000 – 30 000 godzin świecenia.
  • Duża gamma kolorów – zastosowanie diod LED umożliwia dobranie dowolną barwę i koloru światła.
  • Efektywność – lampy LED to maksymalnie energooszczędne źródło światła, jakie jest dostępne na naszym rynku. Żarówki led zużywają do 80% mniej prądu niż starsze żarówki.
  • Natychmiastowe światło – diody  LED dają pełną mocą zaraz po załączeniu i gasną w momencie odcięcia energii.
  • Brak emisji ciepła w kierunku świecenia - dzięki temu nie ma zjawiska marnowania energii na grzanie źródła światła oraz  unikamy nieestetycznych plam na sufitacj i ścianach.
  • Ekologia – w ledach nie ma szkodliwych metali ciężkich i innych szkodliwych substancji.

BOSS PRO LED LINE

Nowoczesna oprawa LED wykonana z wysokiej jakości profilu aluminiowego. Dystrybucja światła realizowana jest poprzez przesłonę wykonaną z opalu lub akrylu.
    Istnieje możliwość łączenia opraw w ciągi i budowania energooszczędnych instalacji oświetleniowych łatwych w konfiguracji i montażu.
    Przystosowane do montażu zwieszanego, nastropowego lub naściennego.

• Szynoprzewody oświetleniowe

Szynoprzewody trójfazowe są aktualnie optymalnym sposobem do budowania energooszczędnych instalacji oświetleniowych. Szynoprzewody 3-fazowe umożliwiają aranżowanie eleganckiego i skrojonego idealnie do wymogów chwili oświetlenia. To całkowicie bezobsługowe rozwiązanie dedykowane jest zwłaszcza do oświetlenia Prezbiterium.

• Nowości LED

Oprawy energooszczędne led różnego przeznaczenia. Produkcja krajowa na zamówienie. Zamiennik źródeł halogenowych, świetlówek i klasycznych żarówek.

• Oprawy LED naścienne

Oprawy naścienne dekoracyjne na źródła ledowe. Produkcja krajowa na zamówienie, dostępne wszystkie kolory RAL. Zamienniki energooszczędne źródeł konwencjonalnych starszego typu, oszczędność w zużyciu energii do 80%.

• Oprawy ewakuacyjne LED

Oprawy oświetlenia awaryjnego na źródła ledowe.  Zamienniki energooszczędne oświetlenia awaryjnego starszego typu, oszczędność w zużyciu energii do 90%.

• Oprawy LED wpuszczane

Oprawy energooszczędne wpuszczane w sufity podwieszane. Produkcja krajowa na zamówienie. Zamienniki źródeł halogenowych, świetlówek i klasycznych żarówek.

• Paski / Profile LED

Paski LED i profil aluminiowy z paskiem ledowym. Standardowo profil jest anodyzowany, inne kolory dostępne na życzenie. Dowolna konfiguracja: barwa i moc światła, różne długości profilu i kolory ledów.

• Katalog lamp LED

W Kościele ważne jest oświetlenie, które pełni funkcje praktyczne i dekoracyjne. Za pomocą oświetlenia możemy wydobyć strefy, podkreślić zalety oraz ukryć ewentualne wady architektury, zmienić proporcje. Istotna funkcja oświetlenia w obiektach sakralnych, która bywa bagatelizowana, to budowanie nastroju.

• LED 2018