Źródła światła

Źródła światła wykorzystywane w oświetleniu kościołów.

Do oświetlenia prezbiterium i absydy, wykorzystywanych na potrzeby liturgiczne optymalnym rozwiązaniem są naświetlacze LED o barwie ciepłej, wykorzystujące różne odbłyśniki (światło mniej lub bardziej skupione).

W nawach bocznych, transepcie oraz kaplicach gdzie chcemy doświetlać rzeźby, obrazy, elementy architektoniczne, szczególnie przydatne będą również naświetlacze LED moc 10W do 35W.

Większe powierzchnie jak np. znacznych rozmiarów elementy architektoniczne (sufity, kapliczki, przewieszenia) można eksponować poprzez użycie opraw na energooszczędne źródła liniowe (świetlówki) T5 i T8 oraz zamienniki oparte o LED.

Posiadamy w ofercie liczne energooszczędne i trwałe źródła światła jak świetlówki kompaktowe (zintegrowane i niezintegrowane) . Są one idealne do zastosowania w kruchcie. Dodatkowo najprostszym krokiem do obniżenia rachunków za energię jest wymiana w posiadanych żyrandolach czy kinkietach tradycyjnych żarówek na świetlówki kompaktowe czy diody LED.

• Klasyfikacja źródeł

Do niedawna oświetlenie kościelne opierało się głównie na żyrandolach w nawie głównej oraz kinkietach w pozostałych obszarach, które często bywa uzupełnione oprawami halogenowymi dużej mocy (czyli o dużym zużyciu prądu). Efekt końcowy takiego zestawienia to często obszary cienia, nierównomierne rozłożenie światła oraz efekt olśnienia w prezbiterium.

• Źródła światła LED

• Świetlówki liniowe